Nie ruszaj bez rankingu

25 grudnia
12:29 2011

Przekonanie niektórych klientów banków, że założenie konta w banku internetowym może okazać się droższe niż w banku tradycyjnym jest oczywiście nieprawdziwe.

Z istoty rzeczy produkty i usługi w bankach internetowych są tańsze, bowiem jak wiadomo banki internetowe nie zatrudniają takiej rzeszy pracowników i nie korzystają z tylu lokali jakimi najczęściej dysponują banki tradycyjne. Utrzymanie tego wszystkiego na określonym poziomie kosztuje masę pieniędzy. Skąd na to banki biorą? Oczywiście od swoich klientów, którzy płacą za to wszystko, między innymi poprzez wszelkiego rodzaju oprocentowania produktów i usług bankowych oraz wielu innych opłat, które banki wprowadzają do swoich taryfikatorów.

Internet to wieki potencjał, niestety nie do końca wykorzystany, ale też niestety nie do końca zabezpieczony. Najlepszy przykład na takie stwierdzenie to ostatnie blokowania się systemów elektronicznych. Bardzo często poprzez Internet możemy sprawdzić ranking kredytów mieszkaniowych czy hipotecznych. Coraz częstsze są przypadki awarii internetowych systemów bankowych oraz coraz częściej zdarzają się włamania do kont klientów banków. Co by jednak nie mówić konta w bankach internetowych są tańsze, bardziej atrakcyjne nie tylko cenowo, bowiem mamy do nich dostęp przez 24 godziny na dobę, a wszelkie operacje finansowe możemy dokonywać nie wychodząc z domu. Tak więc zaoszczędzamy przez to wiele czasu i również dużo pieniędzy.

Mimo to wybierając produkt, każdą usługę bankową sprawdźmy najpierw oferty, rankingi i zestawienia. Wybierając kredyt sprawdzajmy ranking kredytów hipotecznych, samochodowych, a wybierając konto ranking kont. Przede wszystkim jednak koszt utrzymania konta oraz czy i ile zapłacimy za przelewy krajowe i zagraniczne. To ważne, bowiem szczególnie przelewy zagraniczne są bardzo drogie. Może nie jest to takie istotne przy kontach osobistych klientów indywidualnych, ale przy kontach firmowych tanie przelewy mają bardzo duże znaczenie. Banki elektroniczne proponują tanie konta i tanie przelewy, a w szczególności mbank. W mbanku za otwarcie oraz prowadzenie takiego konta klient nie zapłaci ani grosza. Każdy klient otrzymuje kartę debetową z możliwością jej ubezpieczenia, możliwe są przelewy krajowe i zagraniczne /w tym 0% za przelewy dokonywane przez internet/ oraz bez prowizji korzystanie z prawie 4000 bankomatów.

Oferta mbanku jest ofertą bardzo atrakcyjną i warto z niej skorzystać, a przynajmniej się z nią zapoznać. Bardzo ciekawe i nie mniej atrakcyjne usługi pod tym względem mają także bgż, bank millennium oraz inteligo. Sprawdzajmy więc i wybierajmy.