W poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert

27 października
14:43 2014

To naprawdę jest trudny czas dla rynku mieszkaniowego i nie mniej trudny dla starających się kupić mieszkanie bowiem jak wiadomo takie zakupy prawie nigdy nie odbywają się za gotówkę.

Dlatego starający się o zakup mieszkania najpierw musi dostać kredyt hipoteczny w banku a obecnie nie jest to takie proste bowiem banki w przypadku kredytów hipotecznych a za takie kredyty kupowane są mieszkania i domy oraz budowane domy, są niestety dość rygorystyczne. O ile komisja nadzoru finansowego oraz za jej pośrednictwem banki złagodziły swoja politykę w stosunku do kredytów konsumpcyjnych o tyle stale zaostrzają w stosunku do kredytów hipotecznych. Co jednak nie oznacza że banki w ogóle kredytów mieszkaniowych nie udzielają a wprost przeciwnie tylko w ograniczonej ilości. Jak wiadomo nie istnieją już w ofercie bankowej kredyty w szwajcarskiej walucie które kiedyś cieszyły się największym wzięciem i tylko może trzy banki udzielają kredytów w europejskiej walucie czyli w euro.

Tak czy inaczej banki kredytów na zakup mieszkania czy tez budowę domy nadal udzielają ale jeżeli starający się o taki kredyt ma wkład własny, określona zdolność kredytową i rokuje spłatę takiego kredytu. Oferta jak wiadomo jest nadal bogata ale i dla bogatych osób, ale i oni chcą mieć jak najkorzystniejszy kredyt hipoteczny więc ranking kredytów mieszkaniowych z pewnością przyda się w analizie najlepszych kredytów.

Właśnie w analizie bowiem sam ranking kredytów mieszkaniowych to nieco za mało i przyda się więc głębsza analiza takich ofert kredytowych. Jak już wspomnieliśmy jeżeli ktoś nie ma wkładu własnego to może się jeszcze starać i taki kredyt tylko do końca tego roku. Od stycznia roku następnego trzeba już mieć co najmniej 5% wkład własny.

A najlepiej jak najwyższy ponieważ wówczas możemy liczyć nie tylko na ranking kredytów mieszkaniowych ale i na życzliwość banków to znaczy na mniejszą marże oraz negocjacje wysokości innych opłat bankowych.