Pożyczki hipoteczne

Pożyczki hipoteczne
30 kwietnia
16:09 2012

Kredyty hipoteczne znane są dzisiaj większości konsumentów. Tyle bowiem słyszy się odnośnie nowych mieszkań i ludzi, którzy kupują je na kredyt. Kredyty hipoteczne nie są jednak jedynymi produktami , które oznaczają dla konsumenta zastaw hipoteki.

Wiele osób nie ma ochoty dzielić się z bankiem tym na co chce wydać powierzone pieniądze. Wielu konsumentów potrzebuje również kapitału o wysokiej wartości przekraczającej możliwości klasycznego kredytu gotówkowego. Jak pogodzić te dwie kwestie jakimi są: wysoka wartość kredytu oraz brak deklaracji celu? Takie rozwiązanie jest dzisiaj możliwe dzięki pożyczce hipotecznej. Jest to produkt, który cechuje zastaw nieruchomości w zamian za pożyczkę bankową. Wydawać by się mogło, że jest to usługa analogiczna do kredytu hipotecznego.

Nic bardziej mylnego. Pożyczki hipoteczne, owszem wymagają od konsumenta wszystkich formalności związanych z stanowieniem hipoteki jednak cechują się tym, że nie muszą być spożytkowane na cele związane z nowym mieszkaniem czy domem. Oznacz to, że pożyczka hipoteczna może zostać wydana na dowolny cel począwszy od nowej lodówki skończywszy na wakacyjnym wyjeździe.

Kwota jaką możemy od banku pożyczyć wielokrotnie równa się tej , która tożsama jest z wartością naszego mieszkania. Pożyczki hipoteczne nie są w naszym kraju popularne. Wiele osób przeraża fakt zastawu hipoteki w imię zakupu nie związanego z mieszkaniem. Warto jednak postawić sobie pytanie czy lepszym wariantem pożyczkowym jest kredyt gotówkowy (bardzo kosztowny) czy pożyczka hipoteczna (zdecydowanie tańsza).

Oczywiście kredyt gotówkowy nie wymaga od konsumenta żadnych formalności i to jest jego kluczową zaletą. Wydaje nam się jednak , że w kontekście pożyczki na kilka lat ważniejsza jest jednak cena.