Recenzja kredytu hipotecznego w Bank BPS

01 lipca
13:33 2015

Wakacje kredytowe oraz niewymagane ubezpieczenie kredytu to najważniejsze zalety kredytu hipotecznego Banku BPS. Kredyt hipoteczny Mój Dom – oferta pakietowa ma więcej zalet niż wad, tak przynajmniej wynika z oferty banku.

Decyzja o kredycie hipotecznym jest bardzo poważną decyzją życiową, więc zanim ją podejmiemy, powinniśmy przemyśleć co najmniej kilka kwestii, np. wysokość kredytu oraz jego koszt, a także okres kredytowania, rodzaj rat, walutę kredytu. Ważna jest również wysokość wkładu własnego i wszystkie sprawy związane z obsługą kredytu. Przede wszystkim jednak należy mieć odpowiednią nieruchomość do zastawienia, która zostanie zaakceptowana przez bank.

Najlepiej z doradcą w tle

Przeciętnemu klientowi trudno wybrać jak najkorzystniejszy dla niego kredyt hipoteczny, dlatego najlepiej poprosić o pomoc doradców finansowych, którzy mają doświadczenie, określoną wiedzę oraz dysponują różnego rodzaju ofertami, dzięki czemu potrafią przeprowadzić klienta przez wszystkie wymagane formalności, pomogą dopasować kredyt do jego potrzeb i możliwości oraz doprowadzą do wypełnienia wszystkich procedur związanych z kredytami hipotecznymi. Jeżeli jednak ktoś czuje się na siłach i sam zdecyduje się na analizę ofert i wybranie jak najkorzystniejszego dla siebie kredytu, również powinien sprawdzić zestawienia jak najkorzystniejszych tego rodzaju ofert.

Wśród najlepszych Bank BPS

Oferta kredytu hipotecznego Banku BPS znajduje się tuż za podium najlepszych kredytów hipotecznych w zestawieniu jednej z porównywarek kredytowych. Warto klientom poszukujących jak najlepszych ofert bliżej ją przedstawić. Bank BPS oferuje kredyt hipoteczny Mój Dom jedynie w PLN, ale kredyty należy brać w walucie, w jakiej się zarabia. Warunki oferty:

  • bank żąda minimum 10 proc. wkładu własnego,
  • RRSO wynosi 3,37 proc.,
  • prowizja kredytu to 2 proc.,
  • marża kształtuje się na poziomie 1,4 proc.,
  • maksymalny okres kredytowania to aż 30 lat, ale to od kredytobiorcy zależy, jaki okres wybierze.

Za wcześniejszą spłatę trzeba zapłacić

Kredytobiorcy, którzy chcą wcześniej spłacić swoje zadłużenie, najczęściej muszą za to zapłacić. Banki nie chcą bezinteresownie pozbywać się zarobku – tym bardziej w przypadku długoterminowych kredytów hipotecznych. Bank BPS również każe sobie płacić za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego, konkretnie 2 proc. Istnieją jednak banki, które za wcześniejszą spłatę kredytu nie pobierają żadnych opłat. Takimi bankami są na przykład Bank Pocztowy czy Pekao SA. Bank BPS jako jedyną wadę swojej oferty podał prowizję za udzielenie kredytu, ale prowizja za wcześniejszą spłatę do zalet z pewnością również nie należy.

Inne kredyty hipoteczne w BPS

Bank BPS ma w swojej ofercie nie tylko kredyt hipoteczny Mój Dom, chociaż jest to w chwili obecnej najkorzystniejsza oferta tego banku. Zainteresowani klienci powinni również sprawdzić oferty: Dom z Korzyścią, Kredyt Uniwersalny czy kredyt hipoteczny w ramach programu rządowego Mieszkanie dla Młodych. Oferta jest bogata i każdy klient decydujący się na kredyt hipoteczny powinien brać pod uwagę również propozycje Banku BPS.