Recenzja kredytu hipotecznego w Bank BGŻ

Recenzja kredytu hipotecznego w Bank BGŻ
01 lipca
13:48 2015

Bank BGŻ, a po połączeniu się z BNP Paribas Polska – BGŻ BNP Paribas, wzmocnił swoją pozycję na rynku bankowym oraz ofertę produktów i usług bankowych. Czy kredyt hipoteczny w tym banku również stał się atrakcyjniejszy?

Kredyty hipoteczne są kredytami fundamentalnymi w ofercie kredytowej banków, dlatego banki starają się, aby oferta była jak najatrakcyjniejsza. Na rynku kredytów hipotecznych konkurencja jest bardzo duża, więc promocyjnych ofert nie brakuje. Problem z tym, że z promocjami różnie bywa. Najczęściej nie trwają zbyt długo albo w zamian banki żądają, by skorzystać z innych produktów lub usług.

BGŻ dla swoich klientów

„Tani kredyt hipoteczny z niską marżą” – tak nazwał swoją ofertę najlepszego kredytu hipotecznego Bank BGŻ. Marża w wysokości 1,2 proc. należy do najniższych na rynku, a opcja 0 proc. prowizji jest obecnie niezwykle rzadko spotykana. Mimo to bank zdecydował się na aż tak konkurencyjne warunki. Nie ma jednak nic za darmo – promocyjne warunki dostępne są po wykupieniu dodatkowych produktów banku.

Dodajmy jeszcze kilka słów o warunkach kredytu. Bank udostępnia w ramach niego:

  • bogaty pakiet ubezpieczeń,
  • dodatkowa kwota kredytu na dowolny cel nawet do 15 proc. kwoty na cel mieszkaniowy,
  • spłata w ratach równych lub malejących,
  • możliwość łączenia celów kredytowania,
  • możliwość refinansowania środków zainwestowanych w nieruchomość do 12 miesięcy wstecz,
  • wakacje kredytowe – raz na rok, możliwość zawieszenia jednej raty kredytu (łącznie 12 rat).

Bez promocji

Prócz oferty promocyjnej bank posiada także standardowy kredyt z marżą wysokości 2,25% i prowizją 5%. Trzeba przyznać – kosztów całkiem sporo. Sprawdźmy, jak będzie się to przedstawiało na przykładzie. Załóżmy, że pożyczamy na 30 lat 300 tys. zł, które przeznaczymy na zakup mieszkania o wartości 350 tys. zł. Oto koszty, jakie będzie musiał ponieść klient banku:

  • marża – 2,25%
  • prowizja – 15 tys. zł,
  • ubezpieczenie niskiego wkładu własnego – 1 117,55 zł,
  • wycena nieruchomości – 270,60 zł.

Przedstawione koszty złoża się na ratę w wysokości 1 427,06 zł. Przy wcześniejszej spłacie kredytu należy pamiętać o 2% dodatkowej prowizji. Czy jest to oferta korzystna dla klienta poszukującego na rynku jak najtańszego kredytu hipotecznego i na jak najkorzystniejszych warunkach? Niestety, nie mieści się w czołówce rankingów. Wszystkiemu winna przede wszystkim niebotycznie wysoka prowizja, za którą można kupić całkiem przyzwoite używane auto lub wybrać się wraz z całą rodziną na egzotyczne, dwutygodniowe wczasy. Jeśli zatem szukamy kredytu na dom, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na oferty nieco tańszych banków.