Skonsultuj z doradcą finansowym

08 kwietnia
10:54 2014

Wszyscy szukamy tanich kredytów i oczywiście ich nie znajdujemy ponieważ tanich kredytów po prostu nie ma. Oferta jednak jest na tylko bogata a rynek na tyle konkurencyjny że można znaleźć na nim tańsze i droższe kredyty na korzystnych i mniej korzystnych warunkach i dlatego potrzebna jest dogłębna analiza tego rynku.

Klientów rynku kredytów mieszkaniowych interesuje jednak czy na tym rynku możliwy jest jeszcze tani kredyt hipoteczny i czy możliwy jest jeszcze dobry i tani kredyt hipoteczny na racjonalnych warunkach bowiem ostatnio najczęściej słyszymy tylko o drogich kredytach hipotecznych nie niekorzystnych warunkach a na dodatek bardzo trudno je teraz dostać. Dlatego wiele ludzi, przede wszystkim ludzi młodych na dorobku nie stać jest obecnie nawet gdyby taki był na w miarę tani kredyt hipoteczny, właśnie dlatego że obecnie kredyty hipoteczne są bardzo drogie. Poza tym obecnie nie funkcjonuje żaden program rządowy pozwalający na dopłaty do zakupu mieszkań, czyli na dopłaty do kredytów hipotecznych na zakup mieszkań. Do niedawna funkcjonował rządowy program rodzina na swoim i chociaż nie był to tani kredyt hipoteczny ale o wiele tańszy od standardowego i wówczas młodzi mieli szansę na zakup własnych czterech ścian. Wprawdzie wszyscy liczą na nowy program rządowy mieszkanie dla młodych ale tak naprawdę to nikt jeszcze nie wie na jakich warunkach będzie funkcjonował, wiadomo tylko że ma ruszyć od stycznia 2014 roku. Z pewnością jednak nie można liczyć że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wpadnie nam w ręce tani kredyt hipoteczny, ponieważ tak naprawdę tanich kredytów nigdy nie było a już z pewnością na rynku kredytów hipotecznych.

Najlepiej jednak skonsultować się z doradca finansowym bowiem decyzja o kredycie hipoteczny jest bardzo poważnym zobowiązaniem na przyszłość a doradca finansowy przedstawi nam co najmniej kilka wariantów rozsądnych wyjść z tej sytuacji.